alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 13:47

Tuesday 26 May 2020 - 13:47alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 13:47

تولید بسته ضروری تامین علوفه برای دام های مناطق دچار سیل از مصوبات ستاد علوفه در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

دومین جلسه ستاد علوفه کشور با حضور رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مدیر کل و معاون دفتر پایش پژوهشی سازمان تحقیقات کشاورزی، معاونین پژوهشی موسسه های تحقیقاتی مرتبط با علوفه، در تاریخ 28 فروردین ماه جاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

alarmسه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 11:42 comment0 remove_red_eye366به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: دومین جلسه ستاد علوفه کشور با حضور رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مدیر کل و معاون دفتر پایش پژوهشی سازمان تحقیقات کشاورزی، معاونین پژوهشی موسسه های تحقیقاتی مرتبط با علوفه، در تاریخ  28 فروردین ماه جاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این جلسه پس از گفتگو در مورد تولید و کاربرد علوفه، اطلاعات علمی تولید، تنوع بخشی به منابع برای تامین علوفه، جایگاه آموزش و ترویج، راهکارهای موسسه های مرتبط در خصوص تامین علوفه کشور به ویژه در شرایط بحران در مناطق سیل زده، ،مصوباتی مورد تایید قرار گرفت.

یکی از مهمترین مصوبات این جلسه، تولید یک بسته ضروری تامین علوفه برای دام های مناطق دچار سیل در چهار استان خوزستان، گلستان، کرمانشاه و فارس بود.

 از دیگر موارد مطرح شده، طراحی بسته تامین علوفه اضطراری (همچون ارزن و شبدر ) به همراه پیوست و پروتکل چگونگی مصرف علوفه در تغذیه دام برای استان های در حال بحران سیل ازجمله خوزستان، گلستان، لرستان و مازندران می باشد. 

همچنین مقرر شد موسسه تحقیقات علوم دامی کشور شاخص های کیفی برای علوفه های زراعی و مرتعی را از منظر تغذیه دام مشخص کند و استراتژی موسسه تحقیقات اصلاح بذر و نهال و نیز موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور برای تولید علوفه اعلام شود.

در این راستا اطلاعات علمی تولید شده در زمینه تولید و کاربرد علوفه، به اشتراک گذاشته شود و حقوق مالکیت مادی و معنوی رعایت گردد و تنوع بخشی به منابع برای تامین علوفه در دستور کار قرار گیرد همچنین ارائه بسته های تولید شده از یافته های نوین در مورد تحقیقات انجام شده در مورد کشت و کاربرد علوفه، ایجاد شود.

و در پایان مقرر شد بسته تولید خوراک و مکمل ضروری مورد نیاز در چهار استان سیل زده کشور، آماده شود.

 در مورد تولید علوفه های فوری، موسسه تحقیقات اصلاح بذر و نهال و نیز در بحث سیلوسازی و کاربرد این علوفه ها، موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، می باید بسته ها را آماده کنند.

روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور 


fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 اردیبهشت 1399: تهیه آگهی (آنونس) برنامه رویش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جهت پخش در نخستین برنامه تلویزیونی کشاورزی fiber_new29 اردیبهشت 1399: دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه ارائه گزارش عملکرد سال 1398: راه اندازی سامانه بهره ور شتر تك كوهانه و تولید كپسول خوراكی ژل رویال از جمله دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این موسسه است
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.