alarmجمعه 28 تیر 1398 - 16:48

Friday 19 July 2019 - 16:48alarm

alarmالجمعة 16 ذو القعدة 1440 - 16:48

تولید بسته ضروری تامین علوفه برای دام های مناطق دچار سیل از مصوبات ستاد علوفه در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

دومین جلسه ستاد علوفه کشور با حضور رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مدیر کل و معاون دفتر پایش پژوهشی سازمان تحقیقات کشاورزی، معاونین پژوهشی موسسه های تحقیقاتی مرتبط با علوفه، در تاریخ 28 فروردین ماه جاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

alarmسه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 11:42 comment0 remove_red_eye165به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: دومین جلسه ستاد علوفه کشور با حضور رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مدیر کل و معاون دفتر پایش پژوهشی سازمان تحقیقات کشاورزی، معاونین پژوهشی موسسه های تحقیقاتی مرتبط با علوفه، در تاریخ  28 فروردین ماه جاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این جلسه پس از گفتگو در مورد تولید و کاربرد علوفه، اطلاعات علمی تولید، تنوع بخشی به منابع برای تامین علوفه، جایگاه آموزش و ترویج، راهکارهای موسسه های مرتبط در خصوص تامین علوفه کشور به ویژه در شرایط بحران در مناطق سیل زده، ،مصوباتی مورد تایید قرار گرفت.

یکی از مهمترین مصوبات این جلسه، تولید یک بسته ضروری تامین علوفه برای دام های مناطق دچار سیل در چهار استان خوزستان، گلستان، کرمانشاه و فارس بود.

 از دیگر موارد مطرح شده، طراحی بسته تامین علوفه اضطراری (همچون ارزن و شبدر ) به همراه پیوست و پروتکل چگونگی مصرف علوفه در تغذیه دام برای استان های در حال بحران سیل ازجمله خوزستان، گلستان، لرستان و مازندران می باشد. 

همچنین مقرر شد موسسه تحقیقات علوم دامی کشور شاخص های کیفی برای علوفه های زراعی و مرتعی را از منظر تغذیه دام مشخص کند و استراتژی موسسه تحقیقات اصلاح بذر و نهال و نیز موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور برای تولید علوفه اعلام شود.

در این راستا اطلاعات علمی تولید شده در زمینه تولید و کاربرد علوفه، به اشتراک گذاشته شود و حقوق مالکیت مادی و معنوی رعایت گردد و تنوع بخشی به منابع برای تامین علوفه در دستور کار قرار گیرد همچنین ارائه بسته های تولید شده از یافته های نوین در مورد تحقیقات انجام شده در مورد کشت و کاربرد علوفه، ایجاد شود.

و در پایان مقرر شد بسته تولید خوراک و مکمل ضروری مورد نیاز در چهار استان سیل زده کشور، آماده شود.

 در مورد تولید علوفه های فوری، موسسه تحقیقات اصلاح بذر و نهال و نیز در بحث سیلوسازی و کاربرد این علوفه ها، موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، می باید بسته ها را آماده کنند.

روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور 


fiber_new26 تیر 1398: در جلسه اعضای هیئت علمی بر ضرورت بهره بردن محققان از فرصت ایجاد شده از سوی رسانه ملی برای تصویر کشیدن فعالیت های تحقیقاتی موسسه تاکید شد fiber_new24 تیر 1398: گفتگو با مسئول بخش علوم دامی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان fiber_new22 تیر 1398: رئیس سازمان تحقیقات در نشست هماهنگی ستاد ملی رسانه وزارت جهادکشاورزی، بر ضرورت بهره مندی حداکثری از ظرفیت رسانه ملی در تولید برنامه های تلویزیونی ویژه کشاورزی تاکید کرد fiber_new20 تیر 1398: برگزاری کارگاه آموزشی معرفی سامانه مشاوره و پشتیبانی فنی آنلاین دامپروری و کشاورزی کشاورزیار fiber_new19 تیر 1398: بازدید دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور