alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 13:34

Tuesday 26 May 2020 - 13:34alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 13:34

دکتر اسماعیل خانیان :تفاهم نامه طرح های تحقیقاتی مشترک با دستاوردهای مشخص حرکت بسیار خوبی است

جلسه شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ،در تاریخ دوم اردیبهشت ماه جاری درسالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشوربرگزار شد.

alarmسه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 09:27 comment0 remove_red_eye326


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونین ایشان، روسای بخش های پژوهشی، مدیریت خدمات تحقیقاتی و شماری از مدیران در تاریخ دوم اردیبهشت ماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان ضمن اشاره به نشست ستاد علوفه کم آب بر در موسسه خاطر نشان کرد: بهتر است پس از جلسات منظم، پس از گذشت یک ماه جمع بندی شود و ما باید در زمینه علوفه و کنسانتره و علوفه خشبی با توجه به مشکلات واردات، راه حل مناسب ارائه دهیم و با استفاده از خرد جمعی مطالب مستند و قابل ارائه ایی داشته باشیم.

ایشان در خصوص برنامه های بخش های پژوهشی موسسه یادآور شد: بخش ها ی پژوهشی می بایست برای سال 98 برنامه داشته باشند تا در پایان سال بتوانیم گزارش قابل قبولی برای ارائه به سازمان داشته باشیم در این راستا دو مقطع زمانی برای ما بسیار اهمیت دارد، هفته پژوهش و ارائه گزارش در پایان سال.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در خصوص امضای تفاهم نامه ها خاطر نشان کرد: تفاهم نامه ها، قرار دادها، دستاوردهای کاربردی و اقدام عملیاتی و امضا شده در بخش ها می بایست در شورای پژوهشی مطرح و به مشورت گذاشته شود. تفاهم نامه به تنهایی مشکلی را حل نمی کند بلکه باید به مرحله قرارداد برسد.

 وی در این زمینه یادآور شد: در این تفاهم نامه ها پی گیری و پایداری مهم است، تفاهم نامه طرح های تحقیقاتی مشترک با دستاوردهای مشخص حرکت بسیار خوبی بود که انعکاس مثبتی داشت.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ثبت و مشخصات ملی دام های کشور بر اساس ماده 10و 17 به صورتی که این نام گذاری پذیرش کشوری داشته باشد، تا پایان اردیبهشت تهیه و در شورای پژوهشی مطرح شود.

دکتر اسماعیل خانیان ضمن تقسیم بندی کارهای موسسه به امور پژوهشی و اجرایی خاطر نشان کرد: بهتر است به کارهای اجرایی موسسه ماهیت پژوهشی بدهیم مانند طرح بز شیری و ایستگاه گاو دشت که کارهای اجرایی در آنها انجام می شود. در گاودشت به موضوع ثبت و پایش، ماهیت تحقیقاتی دادیم که برونداد بسیار خوبی داشت و در همین راستا یکی از موارد که می توان نام برد اصلاح نژاد گوسفند زل است.

در این جلسه دکتر بنابازی معاون پژوهشی موسسه در خصوص تفاهم نامه بین روسای موسسات توضیحاتی ارائه کرد.

در ادامه دکتر پاپی در مورد طرح حفظ، توسعه و پرورش گوسفند زل مازندران مطالبی بیان کرد و اظهار داشت: محل این طرح در استان مازندران ایستگاه گاودشت و مجری آن موسسه و معاونت امور تولیدات دامی است.

وی افزود: این نژاد مقاوم به رطوبت، دم دار، دارای چربی درون ماهیچه ایی بیشتری و چربی لاشه کم است، گوسفند خالص نژاد زل به دلیل آمیختگی با نژادهای دیگر کمتر دیده می شود و ضرورت دارد این گوسفند اصلاح نژاد گردیده و حفظ شود .

ایشان یادآور شد: طرح های اصلاح نژادی زمان بر است و نباید شتابزده عمل شود در این راستا  می بایست زیر ساخت ها مانند: جایگاه، نیروی انسانی، اعتبارات مورد نیاز آماده شود تا با بهره از خرد جمعی  و دقت و درایت به نتیجه مطلوب دست یابیم.

در خصوص این طرح دکتر جوانروح عضو هیئت علمی بخش ژنتیک اظهار داشت: شایسته است طرح هایی با ماهیت این چنینی پیش از مطرح شدن با بخش مربوطه به مشورت گذاشته شود و دیدگاه تخصصی آن بخش لحاظ گردد.

همچنین مهندس بروفه در زمینه نوع و چگونگی ارائه طرح ها از سوی مجریان در جلسات اظهار داشت: برای تاثیر گذاری بیشتر و ایجاد پذیرش در مخاطب باید آموزش هایی به همکاران ارائه شود تا با تسلط بر موضوع و بهره از روش های نوین بتوانند طرح های خود را با تاثیر گذاری بیشتری  ارائه دهند و نتایج بهتری به دست بیاورند با توجه به این نکته مقرر شد: کارگاه آموزشی برای اعضای هیئت علمی و محققین برگزار شود.

این جلسه با پرسش و گفتگو در خصوص مسایل مطرح شده و طرح دکتر پاپی به کار خود پایان داد .روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 اردیبهشت 1399: تهیه آگهی (آنونس) برنامه رویش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جهت پخش در نخستین برنامه تلویزیونی کشاورزی fiber_new29 اردیبهشت 1399: دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه ارائه گزارش عملکرد سال 1398: راه اندازی سامانه بهره ور شتر تك كوهانه و تولید كپسول خوراكی ژل رویال از جمله دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این موسسه است
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.