alarmیکشنبه 24 آذر 1398 - 09:42

Sunday 15 December 2019 - 09:42alarm

alarmالأحد 17 رَبيع الثاني 1441 - 09:42

پخش گزارش اختصاصی شبکه البرز از زندگی و دستاوردهای علمی عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

شبکه البرز در برنامه ای با عنوان “سرآمدان البرز” زندگی و دستاوردهای علمی و پژوهشی دکتر غلامحسین طهماسبی عضو هیات علمی بخش تحقیقات زنبور عسل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور را به تصویر کشید .

alarmچهارشنبه 21 فروردین 1398 - 08:23 comment0 remove_red_eye254به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور شبکه البرز در برنامه ای با عنوان سرآمدان البرز زندگی و دستاوردهای علمی و پژوهشی دکتر غلامحسین طهماسبی عضو هیات علمی بخش تحقیقات زنبور عسل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور را به تصویر کشید .

در این برنامه مستند ضمن پرداختن به تحصیلات و روند علمی پژوهشی زندگی دکتر طهماسبی، با برخی از چهره های دانشگاهی و اداری نیز در خصوص فعالیت ها و دستاوردهای علمی و اخلاقی ایشان گفتگو شده است.

دکتر غلامحسین طهماسبی عضو هیات علمی بخش تحقیقات زنبور عسل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، رئیس انجمن زنبور عسل ایران ، برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی در سال 1396 ، پژوهشگر برتر کشور در سالهای 1376 ،1379، 1381 و 1387 ، رتبه دوم پژوهش کابردی ، بومی سازی و بهبود عملکرد رفتار کلنی های زنبور عسل با استفاده از ملکه های اصلاح شده ایرانی، مولف کتاب سال کشاورزی پرورش ملکه زنبور عسل در سال 1394 ، برگزاری سمینار های زنبور عسل ایران، انتشار بیش از 300 مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی

ایشان در سال 1364 پس از پایان تحصیلات دانشگاهی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در بخش تحقیقات زنبور عسل آغاز به کار کرده و تمامی دوره فعالیت تحقیقاتی خود را در این موسسه سپری کرده است کار تحقیقاتی وی در حوزه بیولوژی و ژنتیک زنبور عسل است و تمام دوران فعالیت خویش را به صورت تخصصی روی زنبور عسل کار کرده است ،ایشان مجری طرح اصلاح نژاد زنبور عسل ایرانی است که این طرح ملی بیست ساله را در حال پژوهش و اجرا دارد ،این طرح از سال 1377 آغاز شده و هنوز ادامه دارد.

ایشان سه کتاب تالیف کرده اند به نامهای تلقیح مصنوعی زنبور عسل، پرورش ملکه زنبور عسل، آناتومی و مورفولوژی زنبور عسل که به عنوان کتاب مرجع می تواند مورد استفاده دانشجویان این حوزه قرار گیرد.

دکتر طهماسبی در بخشی از این مصاحبه یادآور شد: طرح نژاد زنبور عسل ایرانی یکی از مهمترین طرح هایی است که در مورد زنبور عسل در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور انجام شده است.که بیست سال است روی نژاد ایرانی کار شده در این طرح با توجه به سازگاری هایی که زنبور عسل با محیط دارد ،صفات بد را حذف و صفات خوب را بهبود می دهیم. تا بتواند مورد استفاده زنبوردارها قرار بگیرد. در طول ده سال گذشته ملکه های اصلاح شده این طرح در اختیار زنبور دارها قرار گرفته و مورد استفاده آنها قرار گرفته است.

ایشان افزود: تمام تلاش ما در بخش تحقیقات زنبور عسل موسسه این است که با ارتباطات گسترده که با زنبور داران و اتحادیه های زنبور داران داریم، مهمترین مشکلاتی که در صنعت با آن مواجه هستند را مشخص کنیم و به عنوان سرفصل کارهای تحقیقاتی روی آنها کار کنیم.

وی تاکید کرد: از مهمترین کارهایی که در آزمایشگاه زبنور عسل موسسه انجام شده، کار بر روی کیفیت محصولات مختلف مانند عسل و گرده می باشد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new23 آذر 1398: بازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از مرکز تحقیقات آذربایجان شرقی fiber_new20 آذر 1398: دکتر رضایی معاون وزیر در امور تولیدات دامی در جلسه شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی: فعالیت کارگروه های تخصصی در حوزه های تحقیقات و اجرا باید مشکلات تولید کنندگان را حل کند fiber_new17 آذر 1398: دکتر طهماسبی در جلسه ارزیابی بخش زنبورعسل: ارسال ملکه های زنبور عسل به کشورهای قطر و عراق انجام شده است fiber_new17 آذر 1398: برگزاری روز مزرعه چغندر علوفه ای با همکاری بخش تحقیقات علوم دامی استان لرستان fiber_new13 آذر 1398: بررسی بروندادهای بخش های تحقیقاتی در شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور